Yetenekli B2B çalışanları için savaşı nasıl kazanılır – en yüksek maaşı teklif etmeden


Mevcut, son derece rekabetçi ve sıkı küresel işgücü piyasasında, yetenekli teknoloji B2B çalışanları azdır. Ancak, en iyi yetenekleri çekmek ve elde tutmak, bir kuruluşun büyümesi için bir gerekliliktir. Özellikle teknolojik yeniliklerin ön saflarında yerinizi korumak istiyorsanız.

Ama en yüksek maaşı veremezseniz ne olur? Teknoloji yetenekleri şirketinizle ilgilenmeye devam edecek mi? Evet! Yani, güçlü bir işveren markanız varsa. Çünkü, güçlü bir işveren markası, ihtiyacınız olan teknolojik yetenekleri çekmenin kesin bir yoludur her zamankinden daha fazla.

İşveren markanız
Şirketinizin potansiyel çalışanların dikkatini ve ilgisini çekmesini nasıl sağlıyorsunuz? Ve kıt yetenekleri başarılı bir şekilde işe almak ve elde tutmak için? Gördüğümüz şey, rekabetin yüksek olduğu pazarlarda şirketlerin bir seçim yapmaları gerektiğine inandıklarıdır. Maliyet yapısı temelinde mi rekabet edecekler (iyi birincil koşullar)? Veya potansiyel çalışanların rakibin sunduğundan daha az maaşla çalışma istekliliğini artıran başka bir şey temelinde mi?

Gerçek şu ki, insanlar bir işe başvurduklarında genellikle yalnızca maaşa dayalı olarak belirli bir pozisyonu seçmezler. İşveren markası olan şirket değerleri, kültürü ve tutkularının da büyük önem taşıdığı ortaya çıktı. O halde şirketlerin sorması gereken soru şudur: “Şirketimi çalışanlar için benzersiz ve değerli kılan nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir